overlay

Dünya Yürüyüş Günü ''Sağlığın İçin Hareket Et''

Bakanlığımızca, Obezitenin azaltılması çalışmaları kapsamında; toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, fiziksel aktivite düzeyini artırmak ve sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla yapılan rutin çalışmalar dışında özel gün ve haftalarda farklı etkinliklerin düzenlenmesi, konuya olan farkındalık düzeyinin artmasını sağlamaktadır.
Obezite, hipertansiyon, diyabet ve kalp-damar hastalıklarının nedenlerinden biri de hareketsiz yaşamdır. Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, bu konudaki farkındalığı artırmak ve toplumu hareketli yaşama teşvik etmek amacıyla pek çok kampanya ve her yıl çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Saha etkinliği yürüyüş parkurunda, üzerinde “Her Gün 10 Bin Adım” logosu bulunan afişler ile yürüyüş yapılmıştır. Etkinlik alanında spor uzmanı eşliğinde fiziksel aktivite yapılarak, çocuklar için oyunların olduğu bir alan oluşturulmuştur. Çocuklara yönelik Spor Uzmanı yönetiminde çuval oyunu yarışması ve yumurta taşıma oyunu düzenlenmiştir. Çuval oyunu ve yumurta taşıma oyunlarında dereceye giren öğrencilerimize hediyeler verilmiştir. Uçurtma uçurma etkinliği yapıldı. Sağlıklı Yaşam Aracı ile diyetisyen tarafından sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirme yapılmış, yürüyüş etkinliğine katılım sağlayanlara adım sayar  ve “Dünya Yürüyüş Günü” başlığı altında yer alan broşürlerin dağıtımı gerçekleştirildi.
Katılımcılara elma ve su  dağıtıldı.
Ancak yaşanan acı kaybımızdan dolayı planlanan etkinliklerimizin bazıları iptal edilmiştir. Batman Hasankeyf’ te şehit düşen askerlerimize Allah tan rahmet yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz. Şehit ailelerimizin ve Milletimizin başı sağolsun. 

  • s1.jpg
  • s2.jpg
  • s3.jpg
  • s4.jpg
  • s5.jpg